Średnia maksymalna temperatura w sierpniu ubiegłego roku w Warszawie wynosiła 29.7°C . Tegoroczne prognozy wskazują, że także nadchodzące lato będzie owocować w upalne dni. Słońce i skwar za oknem cieszą każdego urlopowicza, jednak dla pracodawców to szereg dodatkowych obowiązków, które muszą spełnić chcąc zapewnić pracownikom komfortową pracę. I nie chodzi tylko o to, aby spełniać wymagane przez normy minimum.
Deweloperzy mieszkaniowi i biurowi coraz częściej sięgają po nowoczesne technologie wspierające obsługę klienta. Często są to platformy IT i specjalne aplikacje, które służą przede wszystkim do sprawniejszego odpowiadania na zapytania, ale też umożliwiają rezerwację miejsca parkingowego czy roweru w miejscu pracy. Takie rozwiązania cieszą się już popularnością w segmencie nieruchomości komercyjnych. Powoli zaczynają być także wykorzystywane przez deweloperów na rynku mieszkaniowym. Zdaniem ekspertów, sprawna obsługa klienta, bazująca na relacjach z wykorzystaniem nowoczesnych aplikacji może sprawić, że klient stanie się ambasadorem marki.
„Każdy powinien mieć możliwość mieszkania w komfortowych warunkach” – taka myśl przyświecała twórcom konceptu BoKlok, którzy 20 lat temu podjęli decyzję o budowaniu domów na każdą kieszeń. BoKlok, ale i takie projekty, jak schronisko dla młodych bezdomnych Y2Y Harvard Square, czy chociażby ekologiczne budynki, mają być odpowiedzią na współczesne problemy społeczne i środowiskowe.
Do tej pory na polskim rynku widoczny wzrost można było zauważyć w ofercie przede wszystkim apartamentów wakacyjnych. Teraz w takiej formule zaczynają powstawać również apartamenty biznesowe w centrach polskich metropolii.
Statystyki mówią wprost – wschodnie województwa coraz prężniej i w wielu dziedzinach doganiają te położone na Zachód. Wzrost wartości PKB na mieszkańca, zwiększenie zatrudnienia i spadek bezrobocia są wyraźnymi, choć nie jedynymi wskaźnikami, które pokazują wzmocnienie potencjału makroregionu do dalszego rozwoju. Strategia Programu Polska Wschodnia zakłada, że do 2020 roku aż pięć wschodnich województw zostanie doinwestowanych przez rząd, również w ramach funduszy unijnych. Na inwestycje obejmujące realizacje programów innowacyjności przeznaczone zostanie 2 mld euro.
Podczas gdy poszczególne firmy w rankingach najlepszych pracodawców odnotowują wzrosty i upadki, Skanska nieprzerwanie od kilku lat plasuje się w czołówce zestawień. W tym roku firma już po raz piąty z rzędu zajęła pierwsze miejsce wśród spółek z sektora „Nieruchomości, branża budowlana” w rankingu Antal „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” oraz znalazła się na czele branży w zestawieniu Randstad Awards 2016. Skanska została także uwzględniona w pierwszej trójce firm w branży inżynieria / IT w raporcie Polish trendence Graduate Barometr, jako najwyżej notowana firma budowlana.